2020 All-National Honor Ensembles, Concert Band Roster

Roster sorted by School State, Student Last Name, Student First Name.

* Notes the student is a member of the Tri-M Music Honor Society.

Student
First Name
Student
Last Name
Instrument School Name School City School State Teacher
First Name
Teacher
Last Name
Colby Batchelor Tuba Sparkman High School Harvest Alabama David Raney
Iain Riordan French Horn 4 Enterprise High School Enterprise Alabama Sean Weiler
Darryl Leung Alto Saxophone 1 Mountain Ridge High School Glendale Arizona Aaron Vogel
*Athina Padilla Double Bass Tucson High Magnet School Tucson Arizona Cayce Miners
Alan Sun Clarinet 1 Conway High School Conway Arkansas Nathan Cunningham
Lawrence Chen Clarinet 1 Northwood High School Irvine California Whitney Tavlarides
*Ethan Huang Bass Clarinet Troy High School Fullerton California Joseph Castillo
Irene Lin Percussion Homestead High School Cupertino California John Burn
Erin Miyahara Euphonium Diamond Bar High School Diamond Bar California Steve Acciani
Tyler Perkins French Horn 2 University High School Fresno California Randall Cornelison
*Yoshiki Shimokawa Trumpet 1 Saratoga High School Saratoga California Michael Boitz
*Daniel Jansen French Horn 1 Aspen High School Aspen Colorado Robert Farmer
Amelia Caruk French Horn 3 William H. Hall High School West Hartford Connecticut James Antonucci
Clara Chen Clarinet 3 Loomis Chaffee School Windsor Connecticut Susan Chrzanowski
Isabella Jiang Clarinet 3 Loomis Chaffee School Windsor Connecticut Susan Chrzanowski
Amruth Niranjan Trombone 2 Hall High School West Hartford Connecticut James Antonucci
*Augustus Fadden Euphonium Indian River High School Dagsboro Delaware Jillian Bacon
*Dylan Addonizio Clarinet 1 DeLand High School DeLand Florida Monica Leimer
Nathan Foo Oboe 2 West Shore Junior/Senior High School Melbourne Florida Christopher Houze
Aidan Fuller Trombone 1 Satellite High School Satellite Beach Florida Christopher Simons
Logan Hopper Trombone 3/Bass Harrison School for the Arts Lakeland Florida Rob Lambert
Michael Jagiello Trumpet 2 Forest High School Ocala Florida David Jones
*Isabella Lolus Flute 2 American Heritage School Plantation Florida Kimberly Imerbsin
Trevor Meyer Contrabass Clarinet Edgewood Jr/Sr High School Merritt Island Florida Bryan Fenzl
*Skye Sisco Bassoon 1 Douglas Anderson School of the Arts Jacksonville Florida Theodore Shistle
Ryan Clever Alto Saxophone 1 Pinecrest Academy Cumming Georgia Len Insalaca
Aliceyn Covington French Horn 2 Union County High School Blairsville Georgia William Stafford
Jonas Du Clarinet 2 The Westminster Schools Atlanta Georgia Scott Stewart
Paul Kwak Trumpet 2 Buford High School Buford Georgia Erik Mason
Videesha Mohan Euphonium Woodward Academy Johns Creek Georgia Ken Beard
Eric Park Bass Clarinet North Gwinnett High School Suwanee Georgia Rudy Gilbert
*Kasey Park Contrabassoon Lambert High School Suwanee Georgia Scott McCloy
*Jonathan Shin Trombone 3 South Forsyth High school Cumming Georgia Stephen Hendricks
*Christian Weimer Percussion Denmark High School Alpharetta Georgia Vincent Sneed
Sophia Burhart Flute 1 Centennial High School Boise Idaho Brittany Brings
Andrew Simmons Trombone 3 Teton High School Driggs Idaho Kristy Romano
Luke Aliga Piccolo Glenbard South High School Glen Ellyn Illinois Brian Dewald
Sam Greetis Trumpet 2 Glenbard East High School Lombard Illinois Tara Cappelletti
Brandon Li Clarinet 3 Adlai E. Stevenson High School Lincolnshire Illinois Sonny Petway
*Danica Tuohy French Horn 2 Yorkville High School Yorkville Illinois Victor Anderson
Preston Fonseca Trombone 1 Floyd Central High School Floyds Knobs Indiana Harold Yankey
Anna Roodnitsky Bass Clarinet Waukee High School West Des Moines Iowa Kathryn Mosiman
*Matthew Greer Percussion Blue Valley High School Stilwell Kansas Paul Bessetti
Christopher Petrella Trumpet 1 Shawnee Mission South High School Overland Park Kansas Steve Adams
*George Xue Clarinet 2 Blue Valley High School Stilwell Kansas Paul Bessetti
Oliver Zhang Trumpet 1 Blue Valley North High School Overland Park Kansas Daniel Freeman
Hayden Britsch Bassoon 1 Scott County High School Georgetown Kentucky Lindsay King
Aaron Cook Trombone 1 Oldham County High School LaGrange Kentucky Bradford Rogers
Dominic Najera Alto Saxophone 2 New Iberia Senior High School New Iberia Louisiana Kelly Landry
Delia Harms Bassoon 2 Massabesic High School Waterboro Maine Heather Guilfoyle
Evan Beachy Trombone 1 Northern Garrett High School Accident Maryland Ian Dively
Jocelyn Hao French Horn 1 Montgomery Blair High School Silver Spring Maryland Raife Oldham
*Yiyun Li Clarinet 1 Towson High School Towson Maryland David Rhen
Daniel Gliksberg Alto Saxophone 2 Boston University Academy Boston Massachusetts Brett Abigaña
*Irene Son Clarinet 2 Belmont High School Belmont Massachusetts Allison Lacasse
*Joshua Zhang Trombone 2 Wayland High School Wayland Massachusetts Susan Memoli
Sarah Cho Clarinet 1 Interlochen Arts Academy Interlochen Michigan Jason Hubbard
Haley Pauzus Tuba Lake Orion High School Lake Orion Michigan Michael Steele
Jacob Olinger Euphonium Edina High School Edina Minnesota Paul Kile
*Audrey Stenger Flute 2 Rosemount High School Rosemount Minnesota Leon Sieve
Aiden Sussner Clarinet 2 Wayzata High School Plymouth Minnesota Donald Krubsack
Ben Curry Bari Saxophone Northwest Rankin High School Flowood Mississippi Matt McDonald
*Pema Childs Clarinet 2 Ladue Horton Watkins High School St. Louis Missouri Aaron Lehde
James Knight Tuba Waynesville High School Waynesville Missouri Jared Sabatasso
Abigail Konopik French Horn 4 Kirkwood High School Kirkwood Missouri Matthew Banks
Enoch Lai Percussion Clayton High School Clayton Missouri Kimberly Shelley
Hunter Gibbs Tenor Saxophone Billings West High School Billings Montana Thomas Burke
*Xavier Hackenberg Trumpet 3 VJ and Angeles Skutt Catholic High School Omaha Nebraska Rosario Nelson
Yukina Higashi Clarinet 3 Fremont High School Fremont Nebraska Doug Bogatz
Marvin Larweh Euphonium Elkhorn South High School Omaha Nebraska Michelle Bluford
Jenny Holstead Alto Saxophone 2 Ed W. Clark High School Las Vegas Nevada Jeff Lacoff
*Madeleine Kropp Oboe 2 Bow High School Bow New Hampshire Alicia Rockenhauser
*Yun Hyon Alto Saxophone 1 Metuchen High School Metuchen New Jersey John Messenger
*Abigail Lee Oboe 1 Parsippany Hills High School Morris Plains New Jersey Michael Iapicca
Zachary Solano Tuba Roxbury High School Succasunna New Jersey Ryan Sweer
Audrey Yang Flute 1 Princeton High School Princeton New Jersey Joe Bongiovi
Ryan Yu Trumpet 2 Northern Highlands Regional High School Allendale New Jersey Kyle Kubicki
Daniel Zeng Clarinet 2 Watchung Hills Regional High School Warren New Jersey Paul McCullen
Griffin Light Flute 1 Los Alamos High School Los Alamos New Mexico Zane Meek
Zachary Hommel Trumpet 1 Cornwall Central High School Cornwall New York John Hoover
*Catherine Kim Bassoon 2 Jericho High School Jericho New York Evangeline Bellon
*Kenny Kim Clarinet 1 Roslyn High School Roslyn Heights New York Frank Mauriello
*John Liu Euphonium Staten Island Technical High School Staten Island New York Robert Rams
*Logan Mazer Contrabass Clarinet Newfield High School Selden New York Harold Goldstein
Swaroop Pujari Tenor Saxophone Yorktown High School Yorktown Heights New York Emily Kluga
*Chandler Rosenzweig French Horn 4 Long Beach High School Lido Beach New York Marino Bragino III
Elizabeth Zelenyak Clarinet 3 Susquehanna Valley High School Conklin New York Meggan Olds
*Hylton Baker Flute 1 Central Davidson High School Lexington North Carolina Wesley Allred
Zakary Bonham Trumpet 2 Corinth Holders High School Wendell North Carolina Olivia Spell
*Anthony Dockett III Euphonium New Bern High School New Bern North Carolina Christopher Elbing
Leon Gu Clarinet 2 Panther Creek High School Cary North Carolina David Robinson
*Derek Yao Trombone 2 Chapel Hill High School Chapel Hill North Carolina John Carmichael
Jared Brandt Tuba Watkins Memorial High School Pataskala Ohio Robert Davis
*Brady Cloyd Clarinet 3 Worthington Kilbourne High School Columbus Ohio Alex Brough
*Colin Fogerty Tenor Saxophone Olentangy Orange High School Lewis Center Ohio Ishbah Cox
Nick Schnitzspahn Trumpet 3 Hilliard Darby High School Hilliard Ohio Jeremy Kozman
Colyn Traini Double Bass Grove City High School Orchestra Grove City Ohio Thomas Traini
Alexis Wilson Oboe 1 Crestwood High School Mantua Ohio Angela Adkins
Kathy Zhong Clarinet 3 Pickerington North Pickerington Ohio Gregory Benson
Eric Kim Clarinet 2 Sunset high school Portland Oregon Gregory Hall
Sydney Marker Flute 2 Henley High School Klamath Falls Oregon Katherine Garvin
Phoebe Chen Flute 2 Upper Saint Clair High School Pittsburgh Pennsylvania John Seybert
*Tanner Deyo Trumpet 3 State College Area High School State College Pennsylvania Paul Leskowicz
Gabriel Iadeluca Percussion McDowell High School Erie Pennsylvania Jerry Anderson
*Mary Leskowicz French Horn 1 State College Area High School State College Pennsylvania Paul Leskowicz
*Lizzie Sylves Bassoon 2 Seneca Valley High School Harmony Pennsylvania Varden Armstrong
Joey Wang Clarinet 3 Fox Chapel Area High School Pittsburgh Pennsylvania Daryl Lesnik
Jennifer Yulfo Tuba Delaware Valley High School Milford Pennsylvania Richard Bullock
Hayden Addington Trumpet 3 Science Hill High School Johnson City Tennessee Carson Vermillion
Carson Duckworth French Horn 3 David Crockett High School Jonesborough Tennessee Joshua Ogle
Peter van der Bijl Trombone 2 The Shepherd’s Horn Collierville Tennessee Andrew Cook
Jared Quiroz Bari Saxophone Lehi High School Lehi Utah Brian Parker
Aditi Chandrashekar Bass Clarinet Thomas Jefferson High School for Science and Technology Alexandria Virginia Adam Foreman
Alexander Gamboa Percussion McLean High School McLean Virginia Chris Weise
Jeremiah Gross Trumpet 3 Faith Baptist School Fredericksburg Virginia Erin Focht
Christian León French Horn 3 Manassas Park High School Manassas Park Virginia Claude LeGand
*Yue Zhong Flute 2 Blacksburg High School Blacksburg Virginia Eldridge Pearman
Skylar McDavid Trombone 3 Bothell High School Bothell Washington Phillip Dean
Cayley Mead Bari Saxophone Bainbridge High School Bainbridge Island Washington Chris Thomas
Isaac Nazelrodt Tuba Petersburg High School Petersburg West Virginia Faith Smith