2021 All-National Honor Ensembles Concert Band Roster

Roster sorted by School State, Student Last Name, Student First Name.

* Notes the student is a member of the Tri-M Music Honor Society.

Student First Name Student Last Name Instrument School Name School City School State Teacher First Name Teacher Last Name
*Daniel Troy Bassoon 1 Auburn High School Auburn Alabama Deanna Marshall
Julia Spigai Clarinet 3 Ketchikan High School Ketchikan Alaska Matt Lenhard
Jubilee Lin Clarinet 2 Hamilton High School Chandler Arizona Jay Brown
Ann Gao Flute 2 Little Rock Central High School Maumelle Arkansas Brice Evans
*Bryson Chen Trumpet 1 Fremont High School Sunnyvale California Joseph Kelly
Soojong Ha Clarinet 3 Troy High School Fullerton California Joseph Castillo
*Sarah Park Bassoon 1 Palos Verdes High School Palos Verdes Estates California Shellie Parkinson
Andres Rodriguez French Horn 4 Scripps Ranch High School San Diego California Russell Shedd
*Zeno Chen Alto Saxophone 2 Kingswood Oxford School West Hartford Connecticut Todd Millen
Sutton Fransen Bassoon 2 E.O Smith High school Storrs Connecticut Anthony Pandolfe
Isabella Jiang Clarinet 3 Loomis Chaffee Windsor Connecticut Susan Chrzanowski
Michael Mank Trumpet 2 New Canaan High School New Canaan Connecticut Scott Cranston
*Joy Ren Clarinet 2 Wilton High School Wilton Connecticut Troy Williams
*Brian Blackwood Clarinet 1 Seabreeze High School Daytona Beach Florida John Rivers
Andres Diaz Flute 1 Milton High School Milton Florida Micheal Schultz
Olivia DuQuette Percussion J.W. Mitchell High School New Port Richey Florida Joshua Hobbs
Kannon Goodman Euphonium Fort Walton Beach High School Fort Walton Beach Florida Derek Fields
*Yuliang Huang Clarinet 3 Edgewood Junior/Senior High School Merritt Island Florida Bryan Fenzl
Michael Jagiello Trumpet 1 Forest High School Ocala Florida David Jones
Sean McBride Bass Clarinet Osceola County School for the Arts Kissimmee Florida William Molineaux
*Stefano Pace Tenor Saxophone American Heritage School Broward Campus Weston Florida Kimberly Imerbsin
*Alessandra Skarshinski-Fred French Horn 3 Sickles High School Tampa Florida Keith Griffis
*Haley Sprague Double Bass Venice High School Venice Florida Christopher Riley
Misa Viveiros Trumpet 2 Hernando High School Brooksville Florida Joseph Harrin
John Chow Euphonium Kennesaw Mountain High School Kennesaw Georgia Michael Huebner
*Will Duncan Double Bass Mount Paran Christian School Kennesaw Georgia Alex Binkley
*Christopher Lee Oboe 1/English Horn Johns Creek High School Johns Creek Georgia Bryan Daniels
Jeffery Li Clarinet 1 Lakeside High School Evans Georgia Jared Best
Kyunghwan Lim Clarinet 2 Chattahoochee High School Johns Creek Georgia Nicholas Garofalo
Yuna Lim Oboe 1 North Gwinnett High School Suwanee Georgia Brandon Soloff
Irene Tang French Horn 1 Johns Creek High School Johns Creek Georgia Bryan Daniels
*Clark Walker Bassoon 2 Lakeside High School Evans Georgia Jared Best
Miles Taylor Tuba Coeur d’Alene Charter Academy Coeur d’Alene Idaho Michael Harrison
*Danica Tuohy French Horn 1 Yorkville High School Yorkville Illinois Victor Anderson
Elliott Buehl Percussion Edgewood High School Ellettsville Indiana Aaron Wells
Grace Riordan Clarinet 3 Columbus North High School Columbus Indiana Bryan Munoz
Cody Scott Trombone 3 Elkhart High School Elkhart Indiana David Elliott
Logan Amato Tuba Blue Valley North High School Overland Park Kansas Daniel Freeman
Noah Gray Trombone 3/Bass Wamego High School Wamego Kansas Chris Richmond
Neo Kim Alto Saxophone 2 Manhattan High School Manhattan Kansas Joel Gittle
Elizabeth Schaefer Flute 2 Rossville Junior/Senior High School Rossville Kansas Sarah Grose
Grace Schulze French Horn 4 Lebo High School Lebo Kansas Brad Harzman
*William Sharp Trombone 3 Olathe East High School Olathe Kansas Jeff Smikahl
*George Xue Clarinet 2 Blue Valley High School Stilwell Kansas Paul Bessetti
Oliver Zhang Trumpet 1 Blue Valley North High School Overland Park Kansas Daniel Freeman
Vice Haysley Tuba Bullitt East High School Mount Washington Kentucky Jason Novak
Jacob Jackson Clarinet 1 South Warren High School Bowling Green Kentucky Christopher Cecil
Cameron Eady Percussion Brother Martin High School New Orleans Louisiana Dominick Caronna
Ryleigh Byrd Flute 2 Nokomis Regional High Newport Maine Dean Neal
Cooper Swartzentruber Alto Saxophone 2 Lincoln Academy Newcastle Maine Elizabeth Matta
*Page Judge Euphonium Severna Park High School Severna Park Maryland Eric Kilby
*Yiyun Li Clarinet 1 Towson High School Lutherville-Timonium Maryland David Rhen
*Emily Liu French Horn 2 Montgomery Blair High School Silver Spring Maryland Raife Oldham
*Krystal Wu Clarinet 2 Centennial High School Ellicott City Maryland David Matchim
*Katherine Arkin Oboe 2 Belmont High School Belmont Massachusetts Allison Lacasse
Kasey Gibbons French Horn 2 Belchertown High School Belchertown Massachusetts Ryan Caster
Sophie Richardson Trombone 1 Concord Carlisle Regional High School Concord Massachusetts David Gresko
Justin Sjodin Tuba Lexington High School Lexington Massachusetts Jared Cassedy
*Enoch Lai Percussion Clayton High School Clayton Missouri Daniel Henderson
Jayden Moffett Bari Saxophone Fort Zumwalt South High School Saint Peters Missouri Paul Ahlemeyer
Hunter Gibbs Tenor Saxophone Billings West High School Billings Montana Steven Patton
Nicholas Woods Trumpet 3 Hellgate High School Missoula Montana Leon Slater
Ben Folkers Trombone 2 Northwest High School Grand Island Nebraska Shawn Pfanstiel
Chloe Harms Euphonium Elm Creek Public Schools Elm Creek Nebraska Olivia Kitterman
Yukina Higashi Clarinet 2 Fremont Senior High School Fremont Nebraska Doug Bogatz
Samarth Sanketh Flute 2 Millard North High School Omaha Nebraska Ryan Placek
Jordan Guzzi Trombone 2 Ridge High School Basking Ridge New Jersey Daniel Zugale
Sojung Kim Flute 1 Palisades Park Junior/Senior High School Palisades Park New Jersey Mark Arrabito
Zachary No Clarinet 2 Rancocas Valley Regional High School Mt Holly New Jersey David Britton
*Samhita Tatavarty Bassoon 2 Ridge High School Basking Ridge New Jersey Daniel Zugale
Julian Morando Euphonium Goddard High School Roswell New Mexico Kevin Everitt
*Izhaan Ahmed Tuba New Hyde Park Memorial High School New Hyde Park New York Hope Bagley
Alyssa Choi Oboe 2 Stuyvesant High School New York New York Gregor Winkel
*Samantha Crush Clarinet 3 Smithtown High School West Smithtown New York Timothy Cassera
*Emma Friel Euphonium East Meadow High School East Meadow New York Steve Engle
*Eleanor Harrison French Horn 2 Carmel High School Carmel New York Meghan Cabral
*Stephanie Massimo Trombone 2 Syosset High School Syosset New York Paul Caputo
*Julia Mescallado Percussion Northport High School Northport New York Lynn Cromeyn
Carly Salzano Trumpet 3 Sachem North High School Lake Ronkonkoma New York David Jaklitch
Michael Varacchi Tenor Saxophone Longwood High School Middle Island New York John Gallagher
Dustin Zhao Trumpet 2 Hauppauge High School Hauppauge New York Andrew Monsen
*Jenny Zheng Piccolo Garden City High School Garden City New York James McCrann
Andrew Bianchi Trombone 1 West Johnston High School Garner North Carolina Lucas Meade
Fabiana Lopez Muniz Bass Clarinet Green Level High School Cary North Carolina Brian Myers
Maximillian Pesce Bari Saxophone Hickory Ridge High School Harrisburg North Carolina Christopher White
Jessie Chan Oboe 2 Indian Hill High School Cincinnati Ohio Donald Barker
Matthew Reed Alto Saxophone 1 Thomas Worthington High School Worthington Ohio Eric Doolittle
*Megumi Barclay French Horn 1 Easton Area High School Easton Pennsylvania Christopher Ballentine
Benjamin Baron Bari Saxophone North Penn High School Lansdale Pennsylvania Joe Santanello
Luke Bitting Bass Clarinet/Contrabass North Penn High School Lansdale Pennsylvania Joe Santanello
*Rishi Dadlani Flute 1 William Tennent High School Warminster Pennsylvania Charlie DiCarne
Anna Lazewski Trumpet 1 Liberty High School Bethlehem Pennsylvania Allen Frank
*Matthew Mailman Trumpet 2 Hershey High School Hershey Pennsylvania Brandon Buterbaugh
Jake Richards Clarinet 1 Westtown School West Chester Pennsylvania Robert Frazier
*Jesse Schwartz Tuba Red Lion Area Senior High School Red Lion Pennsylvania Curtis Crone
*Noah West Trombone 1 York Suburban High School York Pennsylvania Ashley Thrush
*Shannon Witkouski Percussion Beaver Area High School Beaver Pennsylvania Kristina Graham
*Jasmin Dowling Trumpet 3 Cumberland High School Cumberland Rhode Island Michael Feroce
Shantanu Chakraborty Trombone 2 Carolina Forest High School Myrtle Beach South Carolina Mark Roddy
Bruno Dippolito French Horn 3 Carolina Forest High School Myrtle Beach South Carolina Mark Roddy
Zackary Jordan Trumpet 3 Carolina Forest High School Myrtle Beach South Carolina Mark Roddy
*Chioma Azogini Euphonium Collierville High School Collierville Tennessee Thomas Richardson
Lauren Rose Capooth French Horn 3 Collierville High School Collierville Tennessee Thomas Richardson
Dannie Dong Timpani Memphis University School Memphis Tennessee Chris Piecuch
Anna Lim Clarinet 1 Collierville High School Collierville Tennessee Thomas Richardson
*Tim Nadolsky Bass Clarinet Greenhill School Addison Texas Brian Donnell
Esther Hodson Alto Saxophone 1 Davis High School Kaysville Utah Michael Crookston
James Barker Bass Clarinet Thomas Jefferson High School for Science and Technology Alexandria Virginia Stephen Ballard
Kian Choi Clarinet 2 Mclean High School Mclean Virginia Chris Weise
Parv Gosai Flute 1 Rock Ridge High School Ashburn Virginia Justin Ratcliff
Tyrique Payne Alto Saxophone 1 Colonial Heights High School Colonial Heights Virginia Kyle Flohre
Sophia Li Clarinet 3 Skyline High School Sammamish Washington Leah Weitzsacker
Rylie Patching Bassoon 2 Kamiak High School Mukilteo Washington Toby Bathurst
Josephine Scheopner Trumpet 2 Ellensburg High School Ellensburg Washington Warren Murray
*Emma Price Flute 2 Musselman High School Gerrardstown West Virginia Michael Knepper
Nicholas Symons Trombone 3 Pulaski High School Pulaski Wisconsin Thomas Busch
Callie Widi Tuba Pulaski High School Pulaski Wisconsin D. Thomas Busch
Ryan Bosley Trombone 1 Sheridan High School Sheridan Wyoming Chad Rose
Camren Ehrlich French Horn 4 Kelly Walsh High School Casper Wyoming Brent Rose
Timothy Hosler Trumpet 3 Pinedale High School Pinedale Wyoming Justin Smith
Emily Schwaiger Clarinet 3 East High School Cheyenne Wyoming Aemalemalo Seui